poniedziałek, 4 sierpnia 2014

DIY: Kanapa z IKEI - transformacja

Kiedy wprowadzaliśmy się do naszego obecnego mieszkania, musieliśmy kupić do niego wszystkie meble. Wybierając kanapę, wiedzieliśmy, że chcemy wygodne siedzenie do oglądania filmów. Nie mamy miejsca na dużą, narożną kanapę, niestety, więc musieliśmy wymyślić coś kompaktowego, ale i wygodnego dla dwóch osób. Kanapa w poprzednim mieszkaniu była 3-osobowa, ale nie nadawała się zupełnie na długie maratony filmowe: we dwoje nie dało się na niej wygodnie leżeć. I tak, postawiliśmy na dwuosobową kanapę z szezlongiem i pufą,  z Ikei. 

O taką:

Tak mało miejsca...;)


To było prawie 4 lata temu. Już od jakiegoś czasu mówiliśmy, że może by tak dołożyć do niej jedno miejsce...Nie zagraci bardzo pokoju, a byłoby trochę więcej miejsca do siedzenia, nie tylko dla nas, ale i dla gości. Udaliśmy się do Ikei po poradę. Okazało się, że jeszcze nikt nie wydłużał tej kanapy w takiej konfiguracji co chcieliśmy, bowiem dodanie jednego miejsca (fotela w tym wypadku) stwarzało problem z NOGAMI. 
Po zamontowaniu dodatkowego siedziska, zastanawialiśmy się jak tu domontować te nogi, kanapa musiała je mieć w tym miejscu, bo by się załamała (sprawdzaliśmy ;) Postanowiliśmy je po prostu przykleić na klej do drewna. Powiem szczerze, że ten pomysł nie jest najlepszy bo nie do końca się sprawdził, jednak kanapa jest teraz stabilna. Szukamy dalej jakiegoś lepszego rozwiązania. Macie jakieś pomysły?

A tak wygląda teraz :)
Dokupiliśmy również drugi stolik, w kształcie liścia. Zamieniliśmy je miejscami, myślę, że teraz to dużo lepiej wygląda. 

A to małe przed i po :)

10 komentarzy:

 1. Robi świetne wrażenie, też mi się taka marzy jednak ze względu na metraż mieszkania muszę mieć kanape rozkładaną. Ale w waszej to bym się chętnie rozsiadła :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Można spróbować dodać takie płaskie i szerokie listewki, jak ta narożna przy nóżce od szezlonga na zdjęciu i do nich przykręcić nogi lub dodać kawałek drewna na całej długości łączenia i do niego doczepić nogi, ewentualnie przymontować je na kołki jeśli się da je gdzieś wkręcić bez takiej listewki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale etedy z taka listwa, moze byc za wysoko, wydaje mi sie...

   Usuń
  2. Wystarczy podciąć kawałek nóżki, a jeśli to się okaże za trudne, to dodać nowe, krótsze :)

   Usuń
  3. tylko, ze wtedy bedzie ciezko dopasowac ten sam kolor i ksztalt. Ale pomysle, dzieki za rady!!!

   Usuń